Paskambinkite! +370 428 51962
Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

37 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 300 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Smulkieji verslai vis dažniau skolinasi iš kredito unijų


Smulkieji verslai vis dažniau skolinasi iš kredito unijų

Raseinių kredito unijos pajamos per šių metų 8 mėnesius išaugo 15 proc. iki 1,2 milijono eurų – tai rodo, kad smulkus ir vidutinis verslas naujai atranda kredito unijas. Panašios tendencijos matomos ir kitose KREDA grupės finansinėse įstaigose.

Gerėjančius finansinius rezultatus nulėmė priešingas požiūris į šalies verslą ir ūkininkus nei didžiųjų bankų, kurie nusprendė koronaviruso pandemijos akivaizdoje sugriežtinti skolinimo sąlygas.  Be to, užsienio kapitalo finansų įstaigos jau kurį laiką nuosekliai laikėsi koncentracijos didmiesčiuose politikos ir tolo nuo Lietuvos regionų.

Lietuvos banko atlikta apklausa rodo, kad COVID-19 įkarštyje bendrus skolinimo įmonėms standartus griežtino keturi bankai. Tuo metu Raseinių kredito unija, veikianti su prekės ženklu KREDA, vertino ir vertina susidariusią situaciją kaip naujų galimybių paiešką. Pasirinkta strategija pasiteisino, o tai liudija rezultatai: palūkanų pajamos išaugo 19 proc., o palūkanų pajamos iš paskolų ūkio subjektams – 86  proc., lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

RKU vadovė Birutė Žiūraitienė
„Padedame smulkiajam ir vidutiniam verslui šiame etape tęsti veiklą, išsaugoti darbo vietas ar net didinti apimtis", - apie verslininkams sunkų pandemijos laikotarpį kalbėjo RKU vadovė Birutė Žiūraitienė..

„Padedame smulkiajam ir vidutiniam verslui šiame etape tęsti veiklą, išsaugoti darbo vietas ar net didinti apimtis. Vertiname kiekvieną kreditavimo projektą individualiai, o ne visą ūkio sektorių, kuris gali būti įvardintas kaip labiausiai nukentėjęs dėl vienokių ar kitokių rizikų. Paskolų portfelio augimas 2020 metais atitiko pasirinktą strategiją. Veikiame Raseiniuose, esame arti Kauno, Kėdainių, Jurbarko, Tauragės rajonų, tai yra centrinės Lietuvos verslaujančių žmonių, todėl beveik visus klientus aplankome jų darbo vietoje: ilgai diskutuojame apie verslą ir jo perspektyvas, atrastas nišas. O kiekvienas, tapęs mūsų klientu, įgyja teisę dalyvauti unijos valdymo procesuose bei sprendimų priėmimuose. Toks verslo modelis yra ekonomiškai naudingų abipusių santykių pagrindas. Su nariais puoselėjame ilgalaikius santykius, pagrįstus abipuse pagarba ir pasitikėjimu“, – sakė Raseinių kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Birutė Žiūraitienė.

Raseinių kredito unijos paskolų portfelis 2020 rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvo 3,1 mln. Eur didesnis nei 2019 m. lyginamuoju laikotarpiu.

Pandemijos metu unijos klientų ratas augo ir dėl naujų elektroninės bankininkystės sutarčių, o ir esami nariai aktyviau naudojosi internetiniu banku, atsiskaitinėjo KREDA mokėjimo kortelėmis.

Raseinių kredito unijos aktyvai sudaro daugiau nei 37 mln. eurų. Uniją vienija apie 6300 narių. Remiantis Lietuvos banko 2020 metų II-ojo ketvirčio kredito unijų sektoriaus veiklos rodiklių ataskaita, Raseinių kredito unija iš 60-ies finansinių įstaigų pagal valdomą turtą yra ketvirtoje vietoje visoje Lietuvoje. 

„Lietuvos banko kaip finansinių įstaigų priežiūros institucijos pateikiama statistika puikiai atspindi dabartinę padėtį. Raseinių kredito unija sėkmingai veikia beveik dvidešimt metų. Nors mūsų pavadinime ryškiai atsispindi kredito unijos ištakos  – Raseinių regionas, bet galime aptarnauti klientus iš šalimais esančių rajono savivaldybių: Kėdainių, Kauno, Jurbarko, Tauragės, Kelmės bei Radviliškio. Pastebime, kad sparčiai auga užklausos ir iš šių vietovių, tad esame žinomi kaip patikimas partneris ir už Raseinių ribų“, – kalbėjo B. Žiūraitienė.