Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

65 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

5 700 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?
Susisiekite!

Raseinių kredito unija suteikė finansavimą „Nando Holdings“ įmonių grupės plėtros projektams


Raseinių kredito unija suteikė finansavimą „Nando Holdings“ įmonių grupės plėtros projektams

Raseinių kredito unija 1,2 mln. Eur finansavimą suteikė žaliavas maisto, farmacijos, kosmetikos ir statybų sektoriams tiekiančiai „Nando Holdings“ įmonių grupės įmonei „Nando Europe“, kuri įsigijo logistikos terminalą Jonavoje. Ši investicija leis Baltijos regione ir už jo ribų išplėsti bendrovės žaliavų tiekimo ir sandėliavimo paslaugas, išlaikyti konkurencingas produkcijos kainas ir sukurti naujų darbo vietų. Kiek anksčiau kita įmonių grupės įmonė „Nando“ paskelbė apie 2 mln. Eur investicijas į naują gamybos liniją, šiam projektui finansavimą taip pat suteikė Raseinių kredito unija.

Naujajame terminale „Nando Europe“ vykdys logistikos, sandėliavimo, iškrovimo-pakrovimo bei gamybos veiklas. Pasak Justinos Balzarės, bendrovės „Nando Europe“ vadovės, bendra investicijų suma į daugiau nei 6 tūkst. kv. m ploto logistikos terminalą sudarys 1,7 mln. Eur ir leis gerinti siūlomus sprendimus individualiems gamybiniams poreikiams maisto, statybų, chemijos, papildų bei kosmetikos pramonės šakose, užtikrins didelių vietos ir užsienio krovinių pasiekiamumą bei aukšto lygio klientų aptarnavimą. 

Pasak šį projektą finansavusios Raseinių kredito unijos administracijos vadovės Birutės Žiūraitienės, solidžios investicijos į verslo vystymą Lietuvos regionuose ne tik kuria pridėtinę ekonominę vertę, bet ir daro didelę įtaką darbo vietoms. Kartu tai rodo, jog regionuose sudaromos puikios sąlygos verslų kūrimuisi ir plėtrai. „Džiaugiamės, kad „Nando Europe“ bendradarbiavimui pasirinko būtent mūsų uniją. Jų logistikos centro veikla Jonavoje neabejotinai turės reikšmingų pokyčių regiono ekonomikai“, – sakė Raseinių kredito unijos administracijos vadovė.

„Investicija į terminalą Jonavoje atsirado iš poreikio plėstis. Šis įsigijimas padidins grupės vystomų produktų gamybos pajėgumus bei užtikrins jų prieinamumą ir transportavimo galimybes regione. Pabendravę su Jonavos meru Mindaugu Sinkevičiumi aptarėme ir plėtros šiame mieste galimybės bei ateities vizijas, nes matome čia nemažą potencialą, – kalbėjo R. Kynas, „Nando Holdings“ vadovas. – Įsigiję terminalą išplėsime tiekimų geografiją ir apimtis bei turėsime galimybę naudotis Kauno intermodalinio terminalo paslaugomis tiek krovinių transportui iš Vakarų Europos, tiek iš ir į dukterines įmones Sakartvele.“

Teritorijoje, kurią sudaro net 3,75 ha, įrengtos administracinės patalpos, du muitinės sandėliai, dvi geležinkelio vėžės, kurios palengvins didelių krovinių gabenimą. Didelis sandėliavimo plotas uždaruose sandėliuose ir atvirose teritorijose leis priimti žaliavas gamybos pramonei, nukreipiant mažesnių laivų krovinius geležinkelio linija iki terminalo. Planuojama, kad terminale dirbs apie 10 darbuotojų, ateityje planuojama sukurti naujų darbo vietų. Taip pat numatomas terminalo modernizavimas ir plėtra – per kelerius metus terminalo potencialas su papildomomis investicijomis leistų sandėliavimo plotą padidinti iki 15 tūkst. kv. m.

Tai ne pirmasis projektas, kurį finansavo Raseinių kredito unija. Antroji įmonių grupei „Nando Holdings“ priklausanti biotechnologijų įmonė „Nando“, gaminanti ir rinkai pristatanti inovatyvius bei efektyvius žemės ūkiui skirtus produktus, į išskirtinę ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse biotechnologijų liniją, kuri leis padidinti esamos gamybos apimtis, našumą ir išlaikyti konkurencingas produktų kainas, patenkinant augančius rinkos poreikius, per dvejus metus investuos daugiau nei 2 mln. Eur. Šiam gamybos proceso modernizavimo projektui finansavimą taip pat suteikė Raseinių kredito unija. Sparčiai augant mineralines trąšas ir augalų apsaugos priemones galinčių pakeisti mikrobiologinių produktų naudojimui žemės ūkyje poreikiui ir plečiantis eksporto rinkoms, ši investicija ypač svarbi tolesniam bendrovės augimui ir tvarių technologijų plėtrai.

„Įdiegę naujus gamybos pajėgumus padidinsime biotechnologijų sektoriaus kuriamą pridėtinę vertę Lietuvoje bei prisidėsime prie spartesnio tvarių ir ekonominę naudą kuriančių technologijų vystymo Europos bei kitų žemynų žemės ūkyje. Unikalia mikroorganizmų gryninimo technologija pasižyminti pramoninės biotechnologijos linija leis efektyvinti didelio našumo ir aukšto stabilumo miltelinės frakcijos mikrobiologinių produktų gamybą“, – pasakojo „Nando“ vadovas Justinas Taruška.

Kaip komentavo J. Taruška, įmonė „Nando“ ieškodama investicijų projektams kreipėsi į kelias finansavimą teikiančias įstaigas ir svarstė keletą pasiūlymų, tačiau Raseinių kredito unija buvo pasirinkta dėl palankiausių sąlygų. Ji pasiūlė ilgesnį paskolos terminą ir didesnę finansavimo sumą.

„Nando“ ir „Nando Europe“ bendradarbiavimo procesas su Raseinių kredito unija buvo sklandus, paprastas ir greitas, todėl tai prisidėjo prie abipusio pasitikėjimo kūrimo ir sėkmingų veiklos rezultatų. Dėl naujų investicijų abi įmonės gali toliau sėkmingai auginti verslą“, – kalbėjo bendrovės direktorius.

„Nando Europe“ yra „Nando Holdings“ įmonių grupės dalis, kuriai priklauso ir biotechnologijų įmonė „Nando“, kurianti bei gaminanti aukštos pridėtinės vertės mikrobiologinius produktus ir cheminius priedus žemės ūkiui bei pramonei ir „Nando droid“ – tiekianti dronus pardavimui, jų paslaugas bei pilotų ruošimą žemės ūkio sektoriui.

2023 m. III ketv. pabaigoje Raseinių kredito unijos aktyvai sudarė 69 mln. Eur, paskolų portfelis – 59 mln. Eur, indėliai – 38 mln. Eur, o kapitalas – 9,39 mln. Eur.

Nuotraukoje „Nando Holdings“ įmonių grupės įmonės „Nando Europe“ logistikos terminalas Jonavoje.

Esame arčiau Jūsų!
+370 428 51963
raseiniai@kreda.lt
Maironio g. 10, Raseiniai