Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

65 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

5 700 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?
Susisiekite!

Raseinių kredito unija su kitomis KREDA grupės unijomis finansavimą suteikė „Co-living“ projektui Vilniaus Saulėtekyje


Raseinių kredito unija su kitomis KREDA grupės unijomis finansavimą suteikė „Co-living“ projektui Vilniaus Saulėtekyje

 

„Co-living“ – tai naujųjų laikų bendrabutis sparčiai populiarus Europoje tarp jaunų specialistų ir studentų. Bendruomeniško būsto konceptas „co-living“ populiarėja ir Lietuvoje, kur pastaraisiais metais įgyvendinti panašūs statybos projektas. NT bendrovė „Sostinės parkas“ pradeda įgyvendinti statybos projektą – senus pastatus, esančius Vilniaus Saulėtekio rajone Studentų akademiniame miestelyje, paversti šiuolaikišku ir patogiu būstu kone pusei tūkstančio jaunųjų profesionalų. Statybos projektas dviejų etapų, o pirmąjį jo etapą finansuoja „Kreda“ grupės kredito unijos.

 

Bendragyvenimo projektai lietuviams ir užsieniečiams

 

Vilniaus Nemenčinės plente Svečių namų rekonstrukcijos, statybos ir įrengimo „co-living“ projektą, kurį dviem etapais įgyvendins bendrovė „Sostinės parkas“, beveik 5 mln. eurų investiciniu verslo kreditu finansuoja „Kreda“ grupei priklausančios Jungtinė centrinė kredito unija, kredito unija „Litas“, Ignalinos kredito unija ir Raseinių kredito unija.

Pirmuoju projekto etapu teritorijoje, kurioje anksčiau veikė pensionatas, kavinė ir viešbutis, nebenaudojamas 4 tūkst. kv. m. kavinės pastatas bus rekonstruojamas į svečių namus, kuriuose bus įrengti 93 maždaug 20-30 kv. m. ploto kambariai. Antruoju etapu, kuris planuojamas po dviejų metų, sėkmingai įgyvendinus pirmąjį etapą, suplanuota buvusio viešbučio ir pensionato rekonstrukcija. Įgyvendinus abu etapus, 12 tūkst. kv. m. ploto virs patogiam gyvenimui skirtomis erdvėmis.

„Bendragyvenimo projektai siejami su vakarietišku gyvenimo būdu, kai iš gyvenamosios vietos tikimasi visaverčio patogumo. „Co-living“ projektai tampa vis patrauklesne alternatyva tiems, kurie siekia gerovės sostinėje, nes jie suteikia lankstumo, laisvės rinktis, yra modernūs, sąlyginai nebrangūs, leidžia gyventi taupiau ir skatina bendruomenės formavimąsi“, – teigė Birutė Žiūraitienė, „Kreda“ grupės Raseinių kredito unijos administracijos vadovė.

B. Žiūraitienė, pabrėžia, kad svarbu remti naujus, modernius verslo modelius. Ji teigia, jog šie modeliai ne tik prisideda prie jaunų profesionalų tobulėjimo, bet taip pat didina miesto patrauklumą bei plėtrą. Remiantis B. Žiūraitienės žodžiais, ši prielaida grindžiama tikėjimu, kad inovatyvios verslo idėjos skatina ne tik ekonominį augimą, bet ir miesto bendruomenės vystymąsi bei klestėjimą. Tai atveria naujas galimybes ir skatina miesto gyventojus įsitraukti į kūrybinius ir inovatyvius projektus, kurie, anot B. Žiūraitienės, gali turėti teigiamą įtaką ne tik ekonomikai, bet ir visuomenės gerovei.

 

Besikeičiančiam gyvenimo būdui turi kisti ir aplinka

 

B. Žiūraitienės pastebėjimuose išryškinama nuolat didėjanti apgyvendinimo paslaugų paklausa sostinės rinkoje. Šis augantis poreikis nėra apribotas tik studentais; jis taip pat tampa svarbiu faktoriumi dėstytojams, mokslininkams ir jauniems specialistams, dirbantiems technologijų bendrovėse. Šiuolaikinės apgyvendinimo paslaugos, siūlomos patraukliomis sąlygomis, tampa aktualios tiems, kurie siekia gyventi arti savo studijų ar darbo vietų, leidžiančioms sutaupyti laiko. Tai ne tik komfortiškas gyvenimo būdas, bet ir praktiškas sprendimas, atitinkantis šių dienų gyventojų mobilumo ir efektyvumo poreikius.

Pažangiausiuose pasaulio miestuose paplitęs bendruomeniško būsto konceptas sėkmingas ne tik dėl sukurtos kokybiškos infrastruktūros ir aplinkos, bet ir atliepiamo šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo – galimybės ne tik darbo vietoje ar universitete, bet ir už jo ribų megzti ryšį, bendrauti su kolegomis ar bendraminčiais, keistis idėjomis, dalyvauti diskusijose – tokia aplinka skatina profesinį augimą ir bendradarbiavimą.

Kaip komentavo projektą įgyvendinančios bendrovės „Sostinės parkas“ direktorius Eugenijus Ivanenko, šis projektas aktualus studentams, dėstytojams, jauniems specialistams, dirbantiems technologijų bendrovėse aplinkiniuose Saulėtekio, Dvarčionių rajonuose ir net atvykstantiems kariškiams, nes tokių projektų, kurie teiktų kompleksines apgyvendinimo paslaugas, nėra daug. Verta paminėti ir tai, kad šiam paslaugų tipui taikomas 9 proc. PVM. „Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas su „Kreda“ unijų grupe buvo itin sklandus ir greitas, o suteikta investicija leis įgyvendinti ambicingą ir išskirtinį projektą”, – sakė Eugenijus Ivanenko.

Bendruomeniško būsto projektas bus įgyvendintas šalia Nemenčinės plento, Saulėtekio alėjos studentų miestelio bendrabučių komplekso bei Aukštagirio miško parko medžių masyvų, bus kuriama patogi ir šiuolaikiška aplinka bei visa reikalinga infrastruktūra. Iš čia visuomeniniu ir asmeniniu transportu patogiai pasiekiamas miesto centras ir kitos miesto dalys. Šiuo metu diskusijose su miesto savivaldybe ieškoma galimybės netoliese įrengti parką.


Raseinių kredito unija, priklausanti „Kreda“ grupei, yra tarp lyderiaujančių kredito unijų Lietuvoje. Raseinių kredito unijos turtas 75 mln. eurų, suteiktos paskolos 65 mln. eurų. Pagal Lietuvos banko 2023 m. III ketv. statistinius duomenis, Raseinių kredito unija yra lyderė Lietuvoje: I pozicijoje pagal nuosavą kapitalą ir pelną; II pozicijoje pagal suteiktų paskolų portfelį, III pozicijoje pagal turtą.

 

Paveiksle: bendrovės „Sostinės parkas“ svečių namų Vilniaus Nemenčinės plente projketo rekonstrukcijos, statybos ir įrengimo  vizualas.