Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

61 500 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

5 700 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?
Susisiekite!

Raseinių kredito unija pristato naujieną privatiems asmenims: pradeda teikti žaliąsias paskolas


Raseinių kredito unija pristato naujieną privatiems asmenims: pradeda teikti žaliąsias paskolas

Gyventojams, prioritetą teikiantiems ekologiškoms transporto priemonėms ar namų ūkio technologijoms, Raseinių kredito unija turi pasiūlymą – žaliąją paskolą. Pasinaudoję šiuo išskirtiniu pasiūlymu finansų rinkoje, gyventojai galės gerokai sutaupyti: sumažinti sąskaitas už elektrą ir išvengti taršos mokesčio.

Neeilinis pasiūlymas

Kylant elektros kainoms ir svarstant naujus automobilių taršos mokesčius, gyventojai ieško alternatyvų, kurios leistų sutaupyti. Viena jų – ekonomiškos ir ekologiškos priemonės, kurios gali pasiūlyti palankų tarnavimo ir atsiperkamumo santykį. Tokias priemones dabar galima įsigyti itin palankiomis sąlygomis, pasinaudojus žaliąją paskola.

Skaičiuojama, kad vis daugiau vairuotojų renkasi elektromobilį ar hibridinį automobilį – ne tik dėl noro tausoti aplinką, bet dėl to, kad išvengtų taršos mokesčio. Jis, pritarus Seimui, turėtų įsigalioti nuo 2023-ųjų sausio 1-osios.

Jau kurį laiką fiksuojamas ne tik kylantis elektros energijos suvartojimas, bet ir elektros kainos augimas. Norint patenkinti turimą energijos poreikį ir sumažinti priklausomybę nuo elektros tiekėjo, galima pasinaudoti alternatyva. Įsirengti saulės jėgainę ir gaminti savo elektrą. Skaičiuojama, kad saulės jėgainės tarnauja net iki 30 metų, o atsiperka vidutiniškai per 7 metus.

2021-08-19-birute

Birutė Žiūraitienė, Raseinių kredito unijos Administracijos vadovė

Žalioji paskola – nauja ir išskirtinė rinkoje Raseinių kredito unijos paslauga privatiems asmenims – padės ne tik išvengti taršos mokesčių, padidinti nepriklausomybę nuo elektros tinklų, bet ir sutaupyti, nes gaunamos sąskaitos už elektrą gerokai sumažės.

„Nuolat bendraujame su savo klientais, girdime jų išsakomus poreikius ir reaguojame. Viską darome tam, kad galėtume pasiūlyti savo unijos nariams tokias paslaugas, kurių reikia. Žinome, kad šiuo metu žmonės ieško patrauklių galimybių įsigyti ekologiškų įrenginių, kurie ateityje leistų sumažinti patiriamas išlaidas energijai ir išvengti taršos mokesčių. Todėl nusprendėme pristatyti naujovę – žaliąją paskolą. Pasinaudoję išskirtinėmis sąlygomis, gyventojai galės įsigyti saulės jėgaines, elektromobilius ir šilumos įrenginius. Jau dabar konsultuojame ir priimame prašymus žaliajai paskolai gauti“, – sako Raseinių kredito unijos administracijos vadovė Birutė Žiūraitienė.

Išskirtinės sąlygos

Žalioji paskola skirta tiems, kurie nori gyventi ekologiškai ir dar sutaupyti. O tam, kad tai padaryti būtų lengviau, žalioji paskola siūlo išskirtines sąlygas. Pagrindinis privalumas tas, kad taikomi mokesčiai yra gerokai mažesni nei įprastų vartojimo kreditų – palūkanos vos nuo 4,9 proc., o sutarties administravimo (sudarymo) mokestis – 1,5 proc. (min. 100 EUR).

Pirma, sudarius sutartį, skolinama suma 500 – 15 000 Eur bus pervedama teisiai į kliento sąskaitą. Antra, klientams daugeliu atvejų nereikia rūpintis dėl pradinio įnašo, nes finansuojama iki 100 proc. planuojamo pirkinio vertės. Trečia, terminas nekelia finansinio spaudimo – paskolą galima grąžinti per penkerius metus. Ketvirta, panorėjus paskolą grąžinti anksčiau nei numatytas terminas, netaikomas išankstinio kredito grąžinimo mokestis.

Šiais privalumais gali naudotis ne tik perkantys elektromobilį ar hibridinį automobilį, bet ir įsigyjantys saulės baterijas ar jėgaines, taip pat nutolusias jų dalis. Žalioji paskola yra aktuali ir perkantiems bei įsirengiantiems naują šilumos siurblį ar biokuro katilą, atitinkantį 5 klasės efektyvumo ir emisijų išmetamų teršalų reikalavimus.

Sutaupysite du kartus

Pasinaudoję žaliąja paskola, gyventojai pajus dvigubą naudą: grąžindami paskolą dėl mažesnių palūkanų nepermokės ir patirs mažesnes elektros bei šilumos energijos išlaidas arba išvengs taršos mokesčių.

Atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas ne tik mažina patiriamas elektros energijos išlaidas, bet puoselėja gamtą.  Perėjimas prie žalios energetikos yra tvarus ir šiuolaikiškas sprendimas, kuris leidžia gyventi ekologiškai ir tyliai.

Atsakingas lėšų panaudojimas

Suteikdama išskirtines žaliąsias paskolas Raseinių kredito unija rūpinasi, kad lėšos būtų panaudotos tikslingai. Todėl sudariusių paskolos sutartį klientų prašoma per tris mėnesius unijai pateikti įrodymus, liudijančius apie įsigytas tvarios energijos priemones. Klientų bus prašoma pateikti prijungimo prie ESO skirstomojo tinklo (saulės baterijų / jėgainių ar jų dalies įsigijimo atveju) sutarties kopiją, automobilio registracijos pažymėjimo kopiją,  (elektromobilio, hibridinio automobilio įsigijimo atveju), šilumos siurblio (-ių) ar biokuro katilo, atitinkančio 5 klasės efektyvumo ir emisijų išmetamų teršalų reikalavimus, įsigijimą patvirtinančio dokumento kopiją.

Nepateikus šių įrodymų arba paskolos sumą panaudojus kitai paskirčiai, Raseinių kredito unija pasilieka teisę atšaukti specialią fiksuotą metinių palūkanų normą. Tokiu atveju gali būti pritaikytos 5 proc. didesnės fiksuotos metinės palūkanos nei buvo numatyta sudarant žaliosios paskolos sutartį.

Žaliosios paskolos sąlygų pavyzdys: Skolinantis 10 000 eurų, kai sudaroma sutartis 48 mėn. laikotarpiui, taikant 4,9 proc. dydžio fiksuotą palūkanų normą ir 150 eurų sutarties sudarymo administravimo (sudarymo) mokestį, mėnesio įmoka – 229,84 eurų (iš viso 48 įmokos), bendra palūkanų suma – 1 032,33 eurų, o visa kredito gavėjo sumokama suma – 11 032,33 eurų. Bendros paskolos kainos metinė norma – 5,82 proc.