Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

65 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

5 700 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?
Susisiekite!

Bendruomeninio indėlio pavyzdys: jaunas ariogališkis atkakliai siekia užsibrėžtų tikslų (FOTO)


Bendruomeninio indėlio pavyzdys: jaunas ariogališkis atkakliai siekia užsibrėžtų tikslų (FOTO)

17-metis lengvaatletis Aurimas Narijauskas gali būti pavyzdžiu ne tik bendraamžiams, bet ir visiems suaugusiems, atkakliai siekiantiems užsibrėžto tikslo. Apie šį sporto karjeros laiptais kopiantį jaunuolį iš Ariogalos pasakojame ne be reikalo. Dar šių metų pradžioje trišuolį sportuojantis A.Narijauskas kartu su treneriu Zenonu Rajunčiumi kreipėsi paramos į Raseinių kredito uniją.

Pasak Raseinių kredito unijos Administracijos vadovės Birutės Žiūraitienės, sprendimas palikti antspaudą ariogališkio sporto karjeroje visiškai pasiteisino.

„Kai Aurimas ir treneris Zenonas kreipėsi pagalbos, pagalvojome, kad mūsų smulkus indėlis, matyt, neišspręs visų Lietuvos sportininkų problemų, tačiau kadangi unija – bendruomenės bankas, tokiu būdu nusprendėme padėti Aurimui siekti savo tikslo. Mūsų parama simbolizuoja tai, kad nesvarbu, ko siekiate asmeniniame gyvenime, versle ar kitoje veikloje, jeigu atkakliai dirbi, stengiesi, kartais užteks mažo postūmio iš šono – ir viskas pasiseks”,  –  sakė B.Žiūraitienė.

Smulki Raseinių kredito unijos paskata, atkreiptas dėmesys, atsipirko dešimteriopai – 2020 m., nepaisant pandemijos, ariogališkis dalyvavo dešimtyje čempionatų Lietuvoje bei užsienyje ir iš visų jų parsivežė po medalį, gerindamas asmeninius rezultatus.

Bene svarbiausias jų – rugpjūčio 2 dieną Pernu (Estija) vykęs Baltijos šalių jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos komandinis čempionatas, kur Aurimas rungtį įveikė nušokdamas 14,30 metrų, taip iškovodamas Lietuvai bronzos medalį.

„Raseinių kredito unijos parama mums buvo beprotiškai reikšminga visomis prasmėmis. Pamatytumėte, kokiomis sąlygomis mes treniruojamės. Ir džiaugiuosi, kad vis tiek Aurimui pavyksta pasiekti aukštumas. Indėlis, atkreiptas dėmesys mus tiesiog paskatino nesustoti“, – kalbėjo treneris Z.Rajunčius.

Anot lengvaatlečio trenerio Z.Rajunčiaus, jo auklėtinis įgavo galimybę treniruotis ne tik gyvenamojoje vietoje, bet apsilankyti ir Kauno sporto kompleksuose.

„Aurimas treniruojasi tikrai daug. Man smagu jį tokį matyti, kai galiu juo pasitikėti, žinau, kad nenuleis rankų. Jis – tvirto charakterio, nenuviliantis. Ne tik geras atletas, bet ir žmogus”, – apie trišuolininką iš Ariogalos atsiliepė jo treneris.

Paties septyniolikmečio A.Narijausko teigimu, trišuolį jis atrado gana netikėtai.

„Trišuolį sportuoti pradėjau prieš penkerius metus. Tuo metu mano klasės draugai jau lankė treniruotes, o aš gerai pasirodžiau šuolio į tolį rungtyse. Treneris pamatė, pasiūlė dirbti profesionaliau. Sutikau. Dabar taip nutiko, kad klasės draugai jau nebelanko treniruočių, o aš – sportuoju”, – kalbėjo A.Narijauskas.

Anot puikius rezultatus savo amžiaus grupėje rodančio trišuolininko, iškovoti apdovanojimai nėra vienintelis dalykas, kas veda į priekį.

„Medalis paskatina. Tuomet žinai, kad darbas nenuėjo veltui. Tačiau daug ką reiškia ir parodytas dėmesys, aplinka, kurioje dirbi ir sportuoji, trenerio požiūris į darbą. Jaučiuosi puikiai ir žiūriu į ateitį”, – mintimis dalinosi jaunas ariogališkis.

Ar Aurimas svarsto netolimoje ateityje savo gyvenimą sieti su profesionaliu sportu?

“Taip, kodėl gi ne. Aš apie tai pasvajoju. Stengiuosi ir mitybą prižiūrėti. Nėra dar ji tokia profesionali, kokia galėtų būti, bet prieš varžybas visada prisižiūri, kad nepriaugtum nereikalingo kilogramo”, – sakė A.Narijauskas.

Sportininkui antrina ir jį iššūkiams ruošiantis Z.Rajunčius. “Sportas – toks dalykas, kad svarbiausia – išvengti traumų. Aurimas sunkiai dirba ir tiesiog ne taip pastatyta koja gali nubraukti visą darbą, visą sezoną. Čia yra daug sėkmės, bet Aurimo rezultatai kalba patys už save – tai ne tik sėkmė, tai darbas, charakteris, noras, pastangos, parama iš šono. Viskas viename. Tada ir medalį malonu užsikabinti ant kaklo, nes žinai, kad padarei viską”, – pasakojo Z.Rajunčius.

A. Narijauskas teigia, kad trišuoliui reikalinga stiprios kojos, staigus atsispyrimas. Iš ko paveldėta toji jėga?

“Negaliu pasakyti, bet faktas tas, kad mano vyresnis brolis taip pat rodė gerus rezultatus. O dabar bando sportuoti ir jaunesnis. Jo skaičiai – irgi vieni geresnių. Gal genai? Gal tiesiog taip sutapo, kad įdedame daugiau pastangų už kitus, todėl laimime”, – sakė A.Narijauskas.

Nors penktus metus sportuojantis lengvaatletis jau žino, ko nori gyvenime, tačiau sutinka, jog profesionaliame sporte rezultatai priklauso nuo labai daug aplinkybių, tad jauname amžiuje nereikia nusisukti ir nuo knygų bei mokslų.

“Mokslai, sakyčiau, sekasi gerai. Net labai gerai. Kol kas nei sportas mokslams, nei mokslai sportui – netrukdo”, – teigė rugsėjo 1-ąją 11-os klasės duris praversiantis A.Narijauskas.

A. Narijauskas sutinka, jog didelę įtaką jaunam atletui gali padaryti ne tik šeima, treneriai, bet ir draugai. O dažno karjera pasibaigia dar net neprasidėjusi, kai kaip sporto priedas atsiranda ir žalingi įpročiai.

„Aš tokių problemų neturiu. Sakyčiau, kad mano draugai – geri. Jie žino, kuo užsiimu ir mane skatina, netinkamas sportininkui dalykais negundo. Jie supranta, žino, ko siekiu, kas noriu būti, dėl to labai džiaugiuosi“, – sakė 17-metis.

Pasak Raseinių kredito unijos Administracijos vadovės B.Žiūraitienės, Aurimas ir jo siekiami sportiniai rezultatai gali būti pavyzdys visam jaunimui.

“Mūsų regione – daug perspektyvių jaunų žmonių. Ne visi gali būti sportininkais, mokslininkais ar verslininkais. Bet save realizuoti – labai svarbu. Ypač gerai, kai tikslo siekimo pagrindai yra padedami jauname amžiuje. Tada jau ir suaugusiam – jokios kliūtys nėra baisios. Tikiu, kad Aurimas mus dar nustebins puikiais rezultatais. Tikrai tęsime bendradarbiavimą su perspektyviu jaunuoliu, nes, Raseinių kredito unijos veiklos terminais kalbant, indėlis buvo pelningas”, – šypsojosi B.Žiūraitienė.

AURIMO NARIJAUSKO PASIEKTI REZULTATAI 2020 M. (TRENERIS ZENONAS RAJUNČIUS):

  1. 2020-01-11 KLAIPĖDA LIETUVOS RAJONŲ JAUNIŲ IR JAUNIMO LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATAS TRIŠUOLIS - 13,50 M (1 VIETA);
  2. 2020-02-08 KLAIPĖDA LIETUVOS JAUNIŲ LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATAS TRIŠUOLIS – 13,85 M (1 VIETA);
  3. 2020-02-28 KLAIPĖDA ŽEMAITIJOS TAURĖ 2020 TRIŠUOLIS – 13,62 M (1 VIETA);
  4. 2020-03-07 KLAIPĖDA BALTIJOS ŠALIŲ JAUNIŲ UŽDARŲ PATALPŲ KOMANDINIS ČEMPIONATAS TRIŠUOLIS – 13,84 M (1 VIETA);
  5. 2020-07-04 MARIJAMPOLĖ TARPTAUTINĖS SŪDUVOS TAURĖ 2020 LENGVOSIOS ATLETIKOS VARŽYBOS TRIŠUOLIS – 13,76 M (1 VIETA);
  6. 2020-07-17 ALYTUS LIETUVOS JAUNIŲ LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATAS TRIŠUOLIS – 14,00 M (1 VIETA), ŠUOLIS Į TOLĮ – 6,39 M (2 VIETA); ESTAFETĖ 4X100 M – 45,79 S (3 VIETA);
  7. 2020-07-25 VILNIUS LIETUVOS JAUNIMO LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATAS TRIŠUOLIS – 14,18 M (3 VIETA);
  8. 2020-08-02 PARNU (ESTIJA) BALTIJOS ŠALIŲ JAUNIŲ IR JAUNIMO LENGVOSIOS ATLETIKOS KOMANDINIS ČEMPIONATAS TRIŠUOLIS – 14,30 M (3 VIETA).