Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 300 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?
Susisiekite!

Atsiskaitymų patogumą mokėjimo kortelių skaitytuvais atranda vis daugiau klientų


Atsiskaitymų patogumą mokėjimo kortelių skaitytuvais atranda vis daugiau klientų

Rinkoje sparčiai mažėjant atsiskaitymų grynaisiais pinigais, vis daugiau vartotojų atsiskaitinėja mokėjimo kortele, o jų patogumui verslai, ir maži, ir dideli, naudoja kortelių skaitytuvus. Ši paslauga nėra vien bankų klientų privilegija. Ją teikia ir kitos finansinės įstaigos. Raseinių kredito unija su finansiniu partneriu savo klientams gali pasiūlyti itin palankias sąlygas.

Atsiskaitymus grynaisiais keičia patogumas

Grynųjų pinigų operacijų šalyje sparčiai mažėja: tą diktuoja ir besikeičiantys vartotojų įpročiai, ir finansinių paslaugų persikėlimas į skaitmeninę erdvę, o pandemijos metu – ir saugumo poreikis, vengiant kontakto su grynaisiais pinigais. Lietuvos banko duomenimis, per šiuos metus bankomatų šalyje sumažėjo beveik ketvirtadaliu: iš beveik 900 liko mažiau nei 700.

Tad sumažėjo grynųjų pinigų prieinamumas, o kartu ir poreikis. Dažnai ir pirkėjai nebesinešioja grynųjų pinigų piniginėse, o labiau linkę atsiskaityti tik kortele. Todėl nieko keista, kad rinkoje nuolat daugėja naudojančiųjų mokėjimo kortelių skaitytuvus: šiemet jų skaičius nuo 60 tūkstančių jau perkopė 64 tūkstančius.   

Mokėjimo kortelių skaitytuvų teikiamus patogumus ir saugumą bei galimybę dar praplėsti pirkėjų ratą atranda ir ūkininkai, ir amatininkai, ir kiti smulkieji verslai.

Paslaugą teikia ne tik bankai

Įprasta manyti, kad mokėjimų kortelių skaitytuvus nuomoja ir aptarnauja tik bankai, kurių paslaugos kaina kartais stabdydavo klientus. Tačiau tai gali pasiūlyti ir kitos finansų įstaigos, neretai – ir palankesnėmis sąlygomis. Jos jautriau reaguoja į savo klientų poreikius ir ieško tinkamiausių sprendimų. 

„Rinkos pokyčius diktuoja gyvenimas ir klientai, su kuriais nuolat bendraujame ir kalbantis jie mums pasipasakoja apie kasdien versle iškylančius iššūkius. Kol dar neturėjome tokios galimybės, pasitaikydavo atvejų, kai klientas pats klausdavo apie kortelių skaitytuvo galimybę. Vos pajutę tą augantį poreikį, mes ieškojome tinkamiausio partnerio ir dabar jau galime palankiomis sąlygomis pasiūlyti savo klientams šią patogią mokėjimo kortelių skaitytuvų nuomos paslaugą, kuri išsprendžia jiems daugybę problemų, pradedant nuo patogumo pirkėjui, baigiant atsiskaitymų saugumu ir panašiai“, – sako Raseinių kredito unijos administracijos vadovė Birutė Žiūraitienė. 

Tokia galimybė atsirado, kai Raseinių kredito unija sutarė su finansiniu patikimu Baltijos ir Šiaurės šalių mokėjimų partneriu „Nets Denmark A/S Lietuvos filialu", kuris mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugą teikia daugiau nei 400 tūkst. verslų. Todėl savo nariams siūlo mokėjimo kortelių aptarnavimo ir skaitytuvo nuomos paslaugą gali pasiūlyti konkurencingomis sąlygomis. 

Privalumai paprastume

Mokėjimo kortelių aptarnavimo paslauga teikiama verslams ir privatiems asmenims, užsiimantiems prekyba, kurie yra Raseinių kredito unijos nariai ir yra joje atidarę savo sąskaitą. Mokėjimo kortelių skaitytuvai aptarnauja bet kurios šalies banko išduotą „Visa“, „Mastercard“, ir „Maestro“ mokėjimo kortelę.

Dabar itin aktualūs bekontakčiai atsiskaitymai priimami iki 50 eurų. Dėl to atsiskaitymas yra greitas ir patikimas, o lėšos už atsiskaitymus jau kitą dieną pervedamos į Raseinių kredito unijoje esančią sąskaitą.

Taip verslai išvengia žmogiškųjų neatidumo klaidų, patiria mažiau išlaidų grynųjų pinigų tvarkymui, o savo individualioje prieigoje kasdien gauna detalią ataskaitą apie atliktus mokėjimus.

Skaitytuvai pagal poreikį

Klientas jam tinkamesnį skaitytuvą renkasi pagal savo veiklos pobūdį: stacionarų ar nešiojamą, ilgesniam laikui ar net keletui dienų.

Kompaktiškas mokėjimo kortelių stacionarus skaitytuvas patogus naudoti turintiems nuolatinę prekybos vietą, kurioje klientai už prekes ar paslaugas atsiskaito prie kasos.

O nešiojamas skaitytuvas puikiai tinka tiems paslaugų teikėjams, kurie skaitytuvą atsiskaitymui turi atnešti prie kliento. Tad dirbantiems aptarnavimo ar maitinimo srityse, ūkininkams ar amatininkams  turguje ar mugėje mokėjimo kortelių skaitytuvas yra tikras išsigelbėjimas. Pirma, tai saugu, nes sumažėja klaidų, sukčiavimo ir pinigų vagystės rizika, nes nėra grynųjų pinigų, skaitytuvas lyg patikimas elektroninių atsiskaitymų seifas. Antra, skaitytuvas sudaro galimybę atsiskaityti tiems pirkėjams, kurie dažnai neturi grynųjų pinigų.

„Verslininkams naudinga suprasti, kad jau senokai yra tokių žmonių, potencialių jų klientų, kurie nesinešioja grynųjų pinigų, nes jiems patogu atsiskaityti mokėjimo kortele. Kodėl apie juos nepagalvojame? Neabejoju, kad pasinaudojęs mokėjimo kortelių aptarnavimo paslauga, kiekvienas verslas suteiks galimybę klientams atsiskaityti kortele ir išplės savo finansinius srautus“, – galimybę padidinti klientų ratą įvardija Birutė Žiūraitienė. 

Prieškalėdinė prekyba – pats tinkamiausias metas išmėginti šią paslaugą, juolab, kad sudaryti sutartį paprasta,  pirmuosius 3 sutarties mėnesius netaikomas skaitytuvo nuomos mokestis. O kortelėms taikomas operacijų mokestis (0,80 proc. + 0,01 euro nuo apmokėjimo sumos už kiekvieną atsiskaitymą) yra konkurencingas rinkoje.